Únor 2011

Známé omyly

6. února 2011 v 19:06 | Aldicek |  Zajímavosti

Citron je kyselý

To nám jen připadá, ve skutečnosti je v jednom kilogramu citrónu více cukru než v jednom kilogramu jahod.

V zimě je nejlepší na zahřátí čaj

Horký nápoj vás spíše ochladí. Otvírá podkožní cévy, krev lépe proudí, čímž vzniká pocit tepla, ale tělo se dlouhodobě ochlazuje.

Krev je červená

Ne tak zcela - když se vrací žílami zpátky k srdci, je téměř modrá, pokud se však dostane zraněním ven, při styku s kyslíkem ihned zčervená. Kobylky mají například krev bílou a několik mořských ježovek ji má jasně oranžovou.


Meg Cabotová

6. února 2011 v 12:32 | Aldicek |  Moje oblíbené autorky a jejich knihy
Další má oblíbená autorka je Meg Cabotová. Tato skvělá spisovatelka se narodila 1.února 1976 v USA. Meg sepsala skoro 40 románů pro mladé čtenáře a pro dospělé, včetně Deníků Princezny (ze kterých dva byly zfilmovány)
Já zatím přečetla jednu sérii tří knih: Velikost L, Velikost XL, Na velikosti nezáleží
Knihy Meg se mi líbí především proto, že tam najdu úplně všechno. Je to vlastně napůl detektivka a román a řekla bych, že obojí je pojato velmi vtipně :)
Hlavní hrdinkou je Heather Wellsová, které se zhroutil život. Přišla o svou kariéru zpěvačky, její máma zdrhla s jejíma penězma do Argentiny, a svého přítele- slavného zpěváka Jordana Cartwrighta načapala s jinou. Jordanův bratr Cooper jí nabídl bydlení a ona souhlasila. A za chvíli se do něho bezhlavě zamilovala. Teď pracuje jako zástupkyně koleje ve Fisher Hall. Její práce jí baví, jenže Heather nemá na práci jen sezení v kanceláři. Na dně výtahové šachty se najde tělo studentky a Heather začne na vlastní pěst případ vyšetřovat.(1díl) Ve druhém díle se pro změnu najde hlava v hrnci v kuchyni a opět ve Fisher Hall, kterému se začalo předívat ,, Kolej smrti´´. Spousta lidí Heather varuje, aby se zase nepouštěla do vyšetřování a neohrožovala svůj život, ale ona (ani neví jak) se do toho zase po hlavě pustí :)
A ve třetím díle? Nechte se radši překvapit a přečtěte si s čím si bude muset bývalá zpěvačka poradit, jak to dopadne s Cooperem, a jestli se dostane zase na zpěveckou dráhu....


Dále jsem četla: sérii knih Úspěšná smolařka, Mediátor a knihu Nenasytná